Ako sa správne robí E-mail marketing

Ako sa správne robí E-mail marketing

Pojem email marketing a jeho využívanie u nás stále ešte nie je tak rozšírený, ako tomu je v zahraničí, kde ho úspešne využíva mnoho podnikateľov a to nielen tých internetových.

Čo presne by sme si mali pod pojmom email marketing predstaviť? Čo email marketing je a čo nie je? Drvivá väčšina internetových obchodov, podnikateľov a firiem stále vníma email marketing ako spôsob, ako môžu svojich klientov bombardovať emailovými letákmi s rôznymi akčnými ponukami či výpredajmi.

Určite aj Vy mávate preplnenú poštovú schránku najrôznejšími letákmi. Rovnako to dnes vyzerá z našimi emailovými schránkami, v ktorých si každý deň nachádzame množstvo reklamných mailov od podnikateľov, ktorí sa na email marketing len hrajú. Ale jeho skutočný princíp nepochopili.

V kontraste s takýmito podnikateľmi je jeden z priekopníkov email marketingu v Čechách a na Slovensku, známy podnikateľ David Kirš, ktorý vo svojom kurze EmailAcademy presadzuje zaujímavé heslo: „Najskôr pomáhaj, potom predávaj“. Ide o to, že firma či podnikateľ, poskytuje svojim kontaktom informácie a poznatky zo svojho odboru, ktoré majú pre jeho zákazníkov určitú pridanú hodnotu

Takýmto postupom si na začiatku budujú v očiach svojich klientov vzťah a dôveru. S takýmto prístupom sú zákazníci viac pripravení od nich nakupovať. To isté platí aj v bežnom živote, a práve preto to platí aj v biznise.

Email marketing v skratke:

  • Na svojich stránkach potrebujete najskôr upútať zaujímavým obsahom, ktorý návštevníkov motivuje k tomu, aby Vám dali svoj kontaktný email, na ktorý chcú dostávať ďalšie novinky a informácie.
  • Emailové kontakty sa spracovávajú v špeciálnych programoch pre email marketing, ktoré vytvárajú databázu kontaktov, kde sa s nimi ďalej pracuje.
  • Firma naďalej vytvára zaujímavý obsah (články, videá...), o ktorom prostredníctvom mailu informuje kontakty zo svojej databázy.
  • Vďaka technológiám je možné tento proces veľmi dobre z automatizovať, čím šetríte mnoho svojho času, no biznis Vám beží stále.
  • Takto sa medzi obchodníkom a klientom buduje akési puto, a keď má podnikateľ na predaj niečo užitočné pre svojho klienta, ten je kúpe viac otvorený.

 

Výsledkom takéhoto správneho email marketingu je, že firma si vybuduje databázu lojálnych zákazníkov, ktorí s radosťou otvoria ďalšie emailové správy, a potom aj radšej nakupujú. Oproti klasickým emailovým letákom, ktoré Vás hneď zahŕňajú množstvom akčných ponúk, sa jedná o veľký posun dopredu. Veď správnym email marketingom si napríklad firma JEMA NÁBYTEK s.r.o. rozšírila svoju databázu z 380 na 16 000 kontaktov.

Už spomínaný David Kirš je u nás asi najväčším expertom na email marketing. David tieto princípy vyučuje už tretí rok prostredníctvom veľmi obľúbeného kurzu Email Academy Premium. Ten opäť štartuje už o pár dní a prvé výukové videá sú úplne zdarma. Určite si nenechajte utiecť bohaté skúsenosti tohto marketéra a vydajte sa správnu cestu email marketingu.

Get Adobe Flash player

Zdielajte tento článok na sociálnych sieťach

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Zrušiť Odosielam komentár ...

Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov

  • Prehľadný zoznam slovenských internetových obchodov, vďaka ktorému sa stane Vaše online nakupovanie jednoduchším.
  • Máte internetový obchod, ktorý sa ešte nenachádza v katalógu Nakupujem z domu? Neváhajte zaregistrovať sa a získať tak ďalších potencionálnych zákazníkov.