Chlorella - prírodný výživový doplnok

Chlorella - prírodný výživový doplnok

Chlorella vďaka svojmu obsahu výživných látok a účinkom sa často označuje aj ako tzv. superpotravina. Priaznivé účinky Chlorelly sú dokázané vedcami po celom svete a tiež sú dobre známe aj zo skúseností ľudí, ktorí ju pravidelne konzumujú.

Chlorella priaznivo pôsobí:

  • Pri detoxikácii. Podľa výskumov Chlorella dokáže na seba viazať ťažké kovy, insekticídy a ďalšie jedovaté látky, ktoré sú už každodennou súčasťou našich životov.
  • Pri posilnení imunitného systému, či už stimuláciou makrofágov alebo lymfocytov. Tým nám pomáha efektívne bojovať proti rôznym baktériám, vírusom a celkovo prispieva k lepšej obranyschopnosti.
  • Na zdravú črevnú flóru.
  • Pri regenerovaní a stimulovaní organizmu a taktiež pri obnove tkanív.
  • Pri suplementácii vitamínov, minerálnych látok, vlákniny, aminokyselín a ďalších výživných látok potrebných pre správne fungovanie nášho tela.
  • Pri zoptimalizovaní acidobázickej rovnováhy, čím pomáha predchádzať prekysleniu organizmu.

História Chlorelly

Chlorella je jednobunkový organizmus, ktorý žije na našej planéte už asi 2 milióny rokov. Ide o zelenú sladkovodnú riasu, ktorá sa používajú už veľmi dávno ako vhodný zdroj živín, hlavne bielkovín, minerálnych látok a vitamínov. Tvorili súčasťou potravy Aztékov, a morské riasy ešte stále sú rozšírené hlavne v orientálnej kuchyni.

Názov Chlorella pochádza z pomenovania rastliny Chlorella vulgaris, ktorú ako prvý vypestoval holandský vedec M.W. Beijerinck v roku 1890. Pomenovanie Chlorella je odvodené z gréckeho slova Chloros – zelený.

Čo obsahuje Chlorella?

Chlorella obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu zo známych rastlín na Zemi, ďalej obsahuje komplex živín s názvom CGF (Chlorella rastový faktor), viac ako 50% bielkovín (neesenciálne a esenciálne aminokyseliny), sacharidy, vitamíny, minerálne látky, nenasýtené mastné kyseliny, vlákniny a nukleové kyseliny (RNA / DNA).

Chlorella ďalej obsahuje viac ako 20 vitamínov a minerálnych látok, vrátane železa, vápnika, draslíka, horčíka, fosforu, pro-vitamínu A, vitamíny C, B1, B2, B5, B6, B12, E a K, biotín, inozitol, kyselinu listovú. Je vhodným zdrojom týchto živín, keďže ich obsahuje v ich prirodzenej forme a sú tak pre naše telo ľahšie využiteľné.

Samozrejmosťou by malo byť, že tablety neobsahujú žiadne pomocné látky iba čistú, sušenú biomasu sladkovodnej riasy Chlorella, ako je tomu aj v prípade Chlorella tablety - Zelený život. Naše tablety obsahujú kmeň Chlorella vulgaris, ktorá je pestovaná najmodernejšou technológiou tzv. heterotrofným spôsobom, čiže pestovanie chlorelly v čistých uzavretých nádržiach. Na Slovensku sme jediná spoločnosť, ktorá ponúka Chlorellu tejto kategórie. Náš prípravok je najvyššej kvality. Táto metóda je výhodnejšia v porovnaní s pestovaním chlorelly vonku v jazierkach, lagúnach, tzv. „klasickým“ spôsobom. Pri heterotrofnom spôsobe pestovania Chlorelly je zaručená čistota a kvalita nádrže, kde sa Chlorella pestuje, je zaručený stály, konštantný obsah výživných látok, vysoká stráviteľnosť, príjemná chuť a nízky obsah ťažkých kovov.

Prečo užívať Chlorellu?

Stále viac odborníkov je toho názoru, že suplementácia vitamínov, minerálnych látok, enzýmov a ďalších látok esenciálnych pre správne fungovanie ľudského organizmu zabezpečená z prírodných zdrojov môže byť len ťažko nahraditeľná zo syntetitckých prípravkov. Výnimočnú úlohu v tejto suplementácii zastávajú tzv. zelené potraviny, medzi ktoré patrí aj Chlorella. Vďaka svojmu komplexnému zloženiu a vhodnej „predpríprave“, čím sa zabezpečí vysoká strávitelnosť, máme možnosť nášmu organizmu dodať výživné látky vo vyváženom pomere a v ich prirodzenej forme v akej ich príroda vytvorila.

Odporúčané použitie Chlorelly

3 krát denne 4-6 tabliet Chlorelly zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Zdielajte tento článok na sociálnych sieťach

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Zrušiť Odosielam komentár ...

Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov

  • Prehľadný zoznam slovenských internetových obchodov, vďaka ktorému sa stane Vaše online nakupovanie jednoduchším.
  • Máte internetový obchod, ktorý sa ešte nenachádza v katalógu Nakupujem z domu? Neváhajte zaregistrovať sa a získať tak ďalších potencionálnych zákazníkov.