Hry a hračky od eshopu Prenasedeti.sk

Hry a hračky na von, k vode, na piesok, do záhrady.

Aké hry vymyslieť pre deti vonku, aby sa nenudili a rozvíjali sa? Chceme zábaviť malé či veľké deti? Hrať sa môžu všetky deti na sídlisku, pred domom v záhrade, pri vode... Avšak iná hra je vhodná pre ročné dieťa, iná hračka pre trojročné dieťa a iná pre desaťročné deti.

Ako zabaviť deti na chodníku v parku, či pred činžiakom?

Pre deti vo veku jeden rok sú vhodné na von trojkolky s tlačnou tyčou, ktoré môže ovládať rodič, a tak si dieťa vychutná radosť z jazdy, a keď nevládze, môže odpočívať a rodič ho dotlačí domov. Moderné detské trojkolky rastú s vekom detí a po odňatí tlačnej tyče je z nich klasická trojkolka.

Pre deti vo veku 2,3 roky sú vhodné odrážadlá, cvičné bicykle, ktoré nemajú pedále. Deti sa tak naučia získať rovnováhu a plynulejšie prejdu na jazdu na detskom bicykli. Zároveň tento prvý detský bicykel bez pedálov slúži ako dopravný prostriedok pre deti, ktoré nevládzu chodiť. Bicyklíky sú kovové alebo drevené a sú ľahké, takže ich rodič ľahko odnesie v ruke, ak už dieťa nevládze.

Pre 3 - 4 ročné a väčšie deti sú určené aj kolobežky. Kolobežky plastové, kovové, dvojkolesové, či trojkolesové pre tích najmenších.

Kvalitnou kolobežkou však nepohrdnú ani väčšie deti, tínedžeri, či dospelý.

Detské bicykle s prídavnými kolieskami začínajú používať deti od 3 rokov. Ide o bicyklíky veľkosti 12", 14". Aj detský bicykel môže mať tlačnú tyč, aby sa rodič nemusel namáhať pri prvých jazdách dieťatka na bicykli.

Skúsime však vymyslieť niečo, ak chceme aby deti tvorili. Ideálna je hra na pieskovisku pre malé deti alebo kreslenie na chodník, či preskakovanie gumy, skákanie na švihadle, na trampolíne pre väčšie deti.

Vyberáme detské pieskovisko, ktoré je v chránenom objekte, alebo si zabezpečíme svoje plastové, či drevené pieskovisko s možnosťou zakrytia. Plastové pieskoviská s krytom majú tú výhodu, že je možné do nich naliať aj vodu a tak sa dieťa môže hrať aj vo vode, aj v piesku. Na pieskové hry zakúpme deťom detský kýblik s obľúbenou detskou postavičkou, lopatku, formičky, detský kovový či plastový fúrik, vodný mlyn, ktorý využije v piesku aj vo vode.

Pre staršie deti od 3 rokov sú určené na pieskovisko bágre, na ktorých môžu sedieť a ovládať bagrové rameno.

Drevené pieskovisko je potrebné prekryť krytom.

Pre väčšie deti predávajú kovové lopatky, či hrabličky, ktoré majú dlhšiu životnosť ako plastové a môžu s nimi rodičom pomôcť formou hry aj v záhradke pri sadení.

Ak chceme trampolínu, vyberajme kvalitné, najlepšie s ochrannou sieťou.

A čo tak šmýkačky, hojdačky, preliezky, či trampolíny? Všetky tieto detské športové potreby si môžte zakúpiť buď do bytu, alebo ich mať v záhrade. Alebo navštívte detské ihrisko, ak je poblízku.

Šmýkačky sú vhodné pre deti od dvoch rokov, ale aj to pod dohľadom dospelej osoby. Malé plastové šmýkačky sa ľahko prenášajú a vydržia deťom tak do 4 rokov. Ak investujete hneď do veľkej šmýkačky, na tej sa dieťa môže šmýkať aj do 12 rokov, podľa nosnosti šúchaly. Šmýkaľky môžu mať vlastné schodíky, vtedy máte o starosť menej, sú skladné. Ak si však chcete doma urobiť detské ihrisko, stačí ak si urobíte drevenú konštrukciu na záhradnú plastovú šmýkačku, alebo zostrojíte domček, z ktorého sa bude dať šmýkať, alebo zakomponujete do zostavy aj miesto na zavesenie detskej hojdačky.

Detská hojdačka z plastu alebo dreva je vhodná už pre tie najmenšie deti, ale nenechávajte ich nikdy bez dohľadu, a najlepšie je ak je dieťa zabezpečené popruhmi v hojdačke. Môžte si kúpiť jednoduchú hojdačku, ktorú stačí len zavesiť na vhodné miesto, alebo si kúpite hojdačku aj s konštrukciou, a tak ju môžte aj prenášať a nič nemusíte konštruovať.

Vybrať hry na von, hry do piesku nieje jednoduché, máte veľký výber, držíme vám palce, aby Vami vybraná hra uspokojila Vaše deti a Vaše predstavy.

www.prenasedeti.sk - špecializovaný obchod pre viacdetné rodiny

Zdielajte tento článok na sociálnych sieťach

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Zrušiť Odosielam komentár ...

Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov

  • Prehľadný zoznam slovenských internetových obchodov, vďaka ktorému sa stane Vaše online nakupovanie jednoduchším.
  • Máte internetový obchod, ktorý sa ešte nenachádza v katalógu Nakupujem z domu? Neváhajte zaregistrovať sa a získať tak ďalších potencionálnych zákazníkov.