Online nakupovanie s registráciou alebo bez registrácie

Väčšina slovenských eshopov vyžaduje od svojich nových zákazníkov, aby vykonali registráciu predtým, ako začnú nakupovať alebo počas samotnej realizácie nákupu v internetovom obchode. Majú však zákazníci vždy chuť zaregistrovať sa a nakupovať v eshopoch, ktoré to od nich vyžadujú?

Ako vlastník internetového obchodu som sledoval správanie zákazníkov počas online nákupu, čo mi môj systém umožňoval. Moje zistenie bolo dosť prekvapujúce. Našli sa zákazníci, ktorí už mali v košíkoch niekoľko položiek, chceli svoj nákup dokončiť, no eshop od nich vyžadoval najskôr registráciu. V tomto kroku z môjho internetového obchodu odišli bez dokončenia nákupu!!!

Je jasné, že nie každý zákazník má záujem nakupovať v obchode, ktorý od neho registráciu vyžaduje. Preto ak nechete prísť o takýchto zákazníkov, určite im umožnite nákup aj bez nutnosti zaregistrovať sa. Dôvody, prečo sa zákazník nechce registrovať, môžu byť rôzne. Niekto chce u Vás nakúpiť len raz, vie, že tovar, ktorý predávate, už nebude opätovne nakupovať veľmi dlhú dobu a prihlasovacie meno a heslo by si potom už aj tak nepamätal, čiže by sa musel opäť registrovať. Nájdu sa takí, ktorí nechcú mať veľa registrácií v rôznych eshopoch, blogoch či internetových portáloch. Pre niekoho je zase registrácia zdržiavanie. Chce len rýchlo nakúpiť, vypísať svoju adresu a odoslať objednávku. Dajte preto svojim zákazníkom možnosť vybrať si, či sa u Vás zaregistrujú, alebo nákup uskutočnia aj bez registrácie.

Pokiaľ Váš systém neumôžňuje dať zákazníkovi na výber, nutnosť registrácie mu aspoň zdeľte prívetivou formou a dajte mu vedieť, aké výhody mu registrácia ponúka. Niekedy práve nevhodná hláška o nutnosti registrácie odradí zákazníka od registrácie a nákupu.

Nájdu sa však aj internetové obchody, ktoré naopak registráciu neponúkajú a zákazník pri každom nákupe musí opätovne vypisovať svoje údaje na uskutočnenie nákupu. Aj toto je chyba, prečo sa k Vám už zákazník nemusí vrátiť. Pokiaľ by chcel u Vás nakupovať častejšie, neustále vypisovanie potrebných údajov ho odradí a radšej bude hľadať iný eshop, kde mu registráciu umožnia.

Registrácia v eshope má svoje výhody pre obe strany, zákazníka aj obchodníka. Pokiaľ bude zákazník nakupovať v eshope aj v budúcnosti, vyhne sa opätovnému vypĺňaniu svojej adresy, môže si pozerať stav svojich objednávok, upravovať ich, či stornovať, alebo môže byť predajcom informovaný o aktuálnych ponukách či akciách. Obchodník registráciou zase získa informácie o zákazníkovi, ktoré mu môžu pomôcť pri zlepšovaní jeho eshopu. Môže zákazníka informovať o aktuálnych akciách a ponukách, a tak sa aj pripomenúť zákazníkom, ktorí jeho internetový obchod už dlho nenavštívili.

Obchodníci, neklaďte zákazníkom zbytočne polená do cesty. Zjednodušte postup online nákupu a dajte zákazníkom na výber!

Zdielajte tento článok na sociálnych sieťach

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Zrušiť Odosielam komentár ...

Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov

  • Prehľadný zoznam slovenských internetových obchodov, vďaka ktorému sa stane Vaše online nakupovanie jednoduchším.
  • Máte internetový obchod, ktorý sa ešte nenachádza v katalógu Nakupujem z domu? Neváhajte zaregistrovať sa a získať tak ďalších potencionálnych zákazníkov.