Prečo pridať eshop do katalógu?

Internetové katalógy navštevujú denne tisíce návštevníkov, ktorých katalógy cielene nasmerujú na internetové obchody presne podľa ich záujmu. Pre eshopy sú títo ľudia, ktorí ešte nemajú vybratý internetový obchod, v ktorom budú nakupovať, zaujímavá cieľová skupina. Registráciou v zozname internetových obchodov tak dáte o sebe vedieť potenciálnym zákazníkom. Samozrejme, čím lepšiu pozíciu v katalógu máte, tým viac návštevníkov Vášho obchodu môžte získať. A logicky, tým aj viac predávate - zarábate.

Ďalším nemenej dôležitým faktorom, prečo pridať eshop do zoznamu internetových obchodov je tzv. SEO (optimalizácia stránky). Spätné odkazy sú jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich poradie vo vyhľadávačoch, a preto sú pri SEO optimalizácii nepostrádateľné. Pokiaľ je internetový obchod zaradený do kvalitného katalógu, stúpa jeho Pagerank. Čím vyšší Pagerank, tým sa internetový obchod zobrazuje na vyšších pozíciach vo vyhľadávačoch, čím opäť zvyšujete návštevnosť Vašej stránky.

Registráciou v katalógu teda získavate predovšetkým mnoho nových návštevníkov (potencionálnych zákazníkov), ktorí by Vás na internete inak len tak ľahko nenašli.

Oplatí sa zaplatiť si za lepšiu pozíciu v katalógu?

Jednoznačne áno, inak by to nebola platená služba :-) Takisto ako v internetových vyhľadávačoch, tak aj v katalógoch platí, čím je Vaša stránka umiestnená vyššie, tým viac návštevníkov na ňu odklikne. Podľa štatistík sa väčšina návštevníkov nedostane až na poslednú stranu kategórie a vyberú si z obchodov na prvých pozíciách. Relatívne nízka investícia na rok Vám prinesie omnoho viac zákazníkov, ako keby bol Váš eshop umiestnený za zadných pozíciách.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Zrušiť Odosielam komentár ...

Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov

  • Prehľadný zoznam slovenských internetových obchodov, vďaka ktorému sa stane Vaše online nakupovanie jednoduchším.
  • Máte internetový obchod, ktorý sa ešte nenachádza v katalógu Nakupujem z domu? Neváhajte zaregistrovať sa a získať tak ďalších potencionálnych zákazníkov.