Turecko a jeho nádherné pláže

Turecko a jeho nádherné pláže

Do Turecka každoročne smeruje čoraz viac Slovákov a každým rokom sa táto krajina s nádychom orientu posúva vyššie v rebríčku obľúbených destinácií. Chcete vedieť, vďaka čomu sa Turecko stáva dovolenkovou TOP destináciou?

Turecko láka nádhernými plážami

Turecko ponúka tisíce kilometrov rozmanitých pláži pri Čiernom mori, no predovšetkým pri veľmi obľúbenom Stredozemnom mori. Pláže sú tu dlhé a rozsiahle. Nájdete tu piesočné pláže ako aj kamenisté, či zmiešané. Práve rozmanitosť a čisté more je veľkým lákadlom pre dovolenkárov z celej Európy, ale aj z ďalších kontinentov. Väčšina pláží je veľmi dobre udržiavaná a čistá. Zároveň tu nájdete dostatok atrakcií a služieb, ktoré dovolenkárom poskytnú dostatočný komfort a mnoho zážitkov.

Kleopatrina pláž

Medzi najkrajšie turecké pláže patrí Kleopatrina pláž v meste Alanya, nachádzajúceho sa v oblasti známej ako Turecká riviéra. Toto miesto uchvátilo samotnú egyptskú faraónku Kleopatru, podľa ktorej nesie pláž svoje meno. A určite táto nádherná piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora uchváti aj Vás. Veď kto by netúžil kúpať sa v kryštálovo čistom mori a užívať si dovolenku na pláži, ktorá podľa mnohých patrí nielen medzi najkrajšie pláže Turecka ale aj sveta.

Pláž Konyaalti a Lara

Jedným z najvýznamnejších miest Tureckej riviéry je Antalya, ktorá ponúka dve nádherné piesočné pláže. Pláž Konyaalti je dlhá až 6 kilometrov a po celej jej dĺžke sa tiahne krásna promenáda. Okrem slnenia a kúpania sa v mori ponúka pláž Konyaalti veľké množstvo vodných atrakcií ako aj iného športového vyžitia. Smäd a hlad uhasíte v dostatočnom množstve bufetov a reštaurácií, ktoré ponúkajú domáce aj zahraničné špeciality. 5 kilometrov dlhá pláž Lara je na svojom začiatku jemne kamienková, no ďalej na východ sa mení na piesočnú pláž. Obľúbená je u turistov každého veku, keďže v jej tesnej blízkosti sa nachádzajú hotelové komplexy zamerané na pobyt rodín s deťmi. Vstup do vody je pozvoľný, čo vyhovuje práve šanteniu tých najmenších dovolenkárov. Podobne, ako pláž Konyaalti, tak aj pláž Lara ponúka dostatok vodných športov, občerstvenia a ďalších služieb na spríjemnenie dňa pri mori.

Pláže pri Side

Bývalá pirátska osada Side, ležiaca medzi Alanyou a Antalyou ponúka dve rôznorodé pláže. Jedna je lemovaná hotelmi a promenádou a je teda aj udržiavaná a čistá. Táto piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora ponúka návštevníkom rôzne vodné športy a atrakcie ako aj dostatok reštaurácii. Oproti tomu v blízkosti druhej pláže ležiacej na východ od mesta Side nenájdete žiadne hotely a reštaurácie. Pokiaľ si teda chcete užiť väčšiu voľnosť, romantické okolie a čistú pláž aj more, vyberte si práve túto pláž, priamo na ktorej sa nachádzajú aj staroveké pozostatky Apollovho chrámu.

Pláž Patara

Biely piesok a tyrkysové more ponúka pláž Patara, ktorá zaujme nielen svojou dĺžkou až 18 kilometrovou, ale aj šírkou 500 metrov. Pláž tak poskytuje dostatok miesta pre mnoho návštevníkov, ktorí nie sú na seba natlačení hlava na hlave. Pláž Patara zaujme aj svojim krásnym zeleným okolím. Pokiaľ Vás už vylihovanie na pláži prestane baviť, môžete si spraviť výlet do starovekého mesta Patara.

Turecko ponúka ešte mnoho ďalších neskutočne krásnych pláží. Pobyty pri mori v Turecku sú pre každého nezabudnuteľným zážitkom, pretože dovolenka v Turecku býva plná rôznych zážitkov, chutí, vôní histórie a to všetko za naozaj výborné ceny. A so zľavou je v Turecku raj na Zemi. Dávame zľavy dokopy na Zlavynasbavia.sk.

Zdielajte tento článok na sociálnych sieťach

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Zrušiť Odosielam komentár ...

Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov

  • Prehľadný zoznam slovenských internetových obchodov, vďaka ktorému sa stane Vaše online nakupovanie jednoduchším.
  • Máte internetový obchod, ktorý sa ešte nenachádza v katalógu Nakupujem z domu? Neváhajte zaregistrovať sa a získať tak ďalších potencionálnych zákazníkov.