Ubytovanie v Bojniciach - Mlynárov dom

Ubytovanie v Bojniciach - Mlynárov dom

Bojnice, mesto známe predovšetkým Bojnickým zámkom, ponúka svojim návštevníkom mnoho atrakcií a zážitkov. Vďaka výbornej polohe v srdci Slovenska, sú Bojnice dostupné pre každého. Prečo by ste teda mali navšíviť Bojnice?

Zámok Bojnice

Zámok Bojnice, najstarší a najvýznamnejší slovenský hrad je dobre viditeľnou dominantou horného Ponitria. Prvé zmienky o hrade pochádzajú už z 12.storočia. Jeden z najromantickejších zámkov v Európe bol formovaný viacerými významnými šľachtickými rodmi, naposledy to boli Pálffyovci. Interiér zámku Vás prekvapí prekrásnymi expozíciami, nemali by ste vynechať orientálny salónik, zlatú sálu, bojnícky oltár a sarkofág grófa Pálffyho. Zámocký park a lesopark v jeho blízkosti dotvára romantickú kulisu zámku. Na zámku sa každoročne koná množstvo podujatí, z ktorých je najznámejší Festival duchov a strašidiel.

ZOO Bojnice

Najstaršia a najväčšia zoologická záhrada na Slovensku nachádzajúca sa v tesnej blízkosti Bojníckeho zámku, sa rozprestiera na 41 hektároch, na ktorých môžete v súčasnosti vidieť až 373 druhov zvierat. Pri návšteve ZOO Bojnice by ste určite nemali vynechať napríklad pavilón opíc, pavilón slonov, akvárium a terárium, ktoré sa tešia najväčšej obľube návštevníkov. Deti sa môžu vyšantiť na 7 metrov vysokej výhliadkovej veži, z ktorej sa môžu spustiť po šmýkačke rovno medzi domáce zvieratká.

Kúpele Bojnice

Kúpele, o ktorých existuje prvá písomná správa už z roku 1113, sú vhodné predovšetkým na liečenie ochorení pohybového ústrojenstva ako aj nervových chorôb, k čomu slúži 11 liečebných domov. Na liečbu sa využíva liečivá prírodná voda vyvierajúca z 9 prameňov v teplotách od 28 do 52oC. Kúpeľný komplex sa nachádza v prekrásnom tichom prostredí obklopenom lesmi. Príjemnú atmosféru umocňujú kúpeľné parky, jazierka a turistické chodníky. Priamo v areáli vyviera zo zeme prírodný prameň s liečivou vodou. Pre návštevníkov sú k dispozícii aj vonkajšie termálne bazény s celoročnou prevádzkou, sauna, soľná jaskyňa, fitnes, tenisové kurty a minigolf, vďala čomu sú bojnické kúpele obľúbeným miestom relaxu aj pre ľudí, ktorí nie sú ubytovaní priamo v liečebných domoch.

Okrem týchto hlavných atrakcií, môžete v Bojniciach a blízkom okolí navštíviť aj ďalšie zaujímavé miesta, či prežiť nezabudnuteľné zážitky. Spoznať praveký svet môžete v bojnickom dinoparku, či Prepoštskej jaskyni. Očarujúce zážitky si odnesiete z vystúpení sokoliarov Aquila a skupiny historického šermu Bojník.

Adrenalín si užijete na letisku v Prievidzi pri vyhliadkových letoch a tandemových zoskokoch. Užijete si aj oddychové športy na golfovom ihrisku a pri jazde na koni. Na záver dňa Vám určite dobre padne relax vo vodnom svete v Sebedraží pri Prievidzi.

Je toho ešte veľa, čo môžete v Bojniciach vidieť a zažiť, určite to nevystačí len na jeden deň. Preto Vám ponúkame príjemné ubytovanie na hranici Bojníc a Opatoviec nad Nitrou. Ubytovanie sa nachádza len 180 metrov od Kupeľov Bojnice a len 4 minúty jazdy autom od Bojnického zámku a ZOO Bojnice. Z nášho ubytovania tak máte naskok všetko, čo chcete v Bojniciach vidieť a zažiť.

Ubytovanie Bojnice

Ubytovací komplex pozostáva z 2 ubytovacích zariadení. Z Horného domu pozostávajúcom zo 6-tich izieb (až 22 ubytovaných osôb) a dvoch plene vybavených kuchýň a z Mlynárovho domu, čo je historická budova postavená mlynárom Štefanom Dobrotkom a jeho ženou Annou. Dom pozostáva z dvoch izieb, pričom každá má samostatnú kúpeľňu so sprchovým kútom, umývadlom a WC. Naše ubytovanie je tak vhodné pre rodiny ako aj väčšie skupiny. V okolí chalúp je veľký oplotený pozemok slúžiaci pre ubytovaných a k dispozícii je aj veľké uzamkynateľné parkovisko. Ubytovať sa môžte už od 7,40 € na osobu a noc.

Príjmite naše pozvanie do srdca Slovenska, do príjemného ubytovania, z ktorého si užívajte výlety do Bojníc a okolia. Využite ubytovanie v Bojniciach - chatu Mlynárov dom.

Zdielajte tento článok na sociálnych sieťach

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Zrušiť Odosielam komentár ...

Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov

  • Prehľadný zoznam slovenských internetových obchodov, vďaka ktorému sa stane Vaše online nakupovanie jednoduchším.
  • Máte internetový obchod, ktorý sa ešte nenachádza v katalógu Nakupujem z domu? Neváhajte zaregistrovať sa a získať tak ďalších potencionálnych zákazníkov.