Virtuálne sídlo pre Vaše podnikanie

Virtuálne sídlo pre Vaše podnikanie

Chcete začať s podnikaním a založiť si firmu? Plánujete zmeniť živnosť na sročku? Aby ste si mohli založiť firmu, budete na to potrebovať registračné sídlo, čiže adresu, ktorá sa zapisuje do Obchodného registra.

Pokiaľ nevlastníte nehnuteľnosť a nechcete si priestory prenajímať, je tu pre Vás zaujímavé riešenie. Prenájom virtuálneho sídla. Vaše registračné sídlo budete mať teda aj s inými firmami v nehnuteľnosti, ktorej majiteľ dáva za poplatok súhlas so zriadením sídla firmy na jeho adrese.

Výhodou virtuálneho sídla sú predovšetkým niekoľkonásobne nižšie mesačné náklady ako je tomu pri prenájme priestorov. Zároveň získate lukratívnu adresu. O korešpondenciu sa nemusíte vôbec obávať, tú Vám budú podľa dohody preposielať na Vašu korešpondenčnú adresu. Okrem toho si môžete s prenajímateľom dohodnúť aj ďalšie doplnkové služby ako prenájom zasadacích priestorov, telefónne číslo a operátorku na vybavovanie telefonátov..

Pokiaľ by ste mali sídlo zaregistrované napríklad v prenajatých priestoroch a z nejakého dôvodu by ste ho museli zmeniť, tak so zmenou sídla firmy je spojené veľké množstvo administratívy. Samozrejme to začína zmenou zápisu v Obchodnom registri. No najviac času zaberie informovať o tejto zmene všetkých Vašich obchodných partnerov, vybehať si to budete musieť na úradoch, v bankách,... Na internete budete určite registrovaný v rôznych katalógoch firiem, spomeniete si o pár rokov, v ktorých sa nachádzate a ako tam zmeníte sídlo firmy? Verte tomu, že napriek všetkému snaženiu sa Vám podarí niekde Vašu novú adresu nezmeniť, dôsledkom čoho Vám napríklad nemusí byť doručený dôležitý list.

Pokiaľ máte virtuálne sídlo firmy, Vaša adresa je stabilná a nemení sa. Odpadávajú Vám všetky starosti popísané vyššie a teda ušetríte svoj čas a aj nervy.

Cenový rozsah za prenájom virtuálneho sídla je na slovenskom trhu rozličný. Záleží od samotnej adresy ako aj od poskytovaných služieb. Najnižšiu a veľmi prijateľnú cenu nájdete už za 9€ mesačne, najvyššia sa blíži ak k 100 € za mesiac. Pritom sa v oboch prípadoch jedná o zaujímavú adresu v Bratislave.

Ak teda začínate s podnikaním a chcete ušetriť mesačne stovky EUR za prenájom nehnuteľnosti, určite využite možnosť prenájmu virtuálneho sídla.

Zdielajte tento článok na sociálnych sieťach

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Zrušiť Odosielam komentár ...

Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov

  • Prehľadný zoznam slovenských internetových obchodov, vďaka ktorému sa stane Vaše online nakupovanie jednoduchším.
  • Máte internetový obchod, ktorý sa ešte nenachádza v katalógu Nakupujem z domu? Neváhajte zaregistrovať sa a získať tak ďalších potencionálnych zákazníkov.